Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Nové dopravní značení ve městě

informujte se o plánovaných změnách od 20. května 2020

Vážení spoluobčané,

vedení města Velké Opatovice před 3 lety zahájilo práce na novém pasportu dopravního značení v našem městě a místních částech. V průběhu těchto let se připravovaly podklady z vznesených požadavků, návrh nového dopravního značení byl dále projednán s veřejností dne 16.10.2017 a na základě tohoto byl zpracován a v letošním roce schválen nový pasport dopravního značení.
Součástí tohoto letos schváleného pasportu je umístění nových dopravních značek podle současných potřeb dopravy a bezpečnosti na pozemních komunikacích, a to v souladu s nejnovější legislativou.
Nejdůležitější změna v dopravě nás všechny čeká na křižovatce ul. K Čihadlu a Jubilejní. Zde dojde ke změně přednosti v jízdě. Dopravní označení hlavní silnice povede od „starého hřbitova“ na výjezd z města směrem na obec Smolná.
Další významnou změnou je instalace dopravních značek „zákaz zastavení“ na ul. Nádražní, podél potoka, v úseku od drogerie Teta na Dolensko, po most směrem ke středisku VOS zemědělců a.s.

Změny dopravního značení budou prováděny postupně, některé bude provádět město, některé Správa a údržba silnic.

Stále upozorňujeme občany, že v některých částech města nejsou a nebudou některé křižovatky označeny příslušným dopravním značení a doprava se tak řídí dle platné vyhlášky pravidlem: „přednost má vozidlo přijíždějící zprava“. Stále někteří řidiči toto pravidlo nedodržují a dochází z jejich strany k dopravnímu přestupku.

Doufám, že si na nové dopravní značení zvyknete a budete je respektovat. Údržba a obnova dopravního značení je jedna z mnoha povinností, které nám ukládá zákon, a které bezpochyby zlepšují bezpečnost provozu v našem městě.

 

Jaroslav Bárta
místostarosta města

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí