Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Seniorská obálka - I.C.E. KARTA

vydávání bylo zahájeno v pondělí 18. května 2020

Vedení Města Velké Opatovice se zapojilo do projektu seniorské politiky Jihomoravského kraje s názvem SENIORSKÁ OBÁLKA, tzv. I.C.E. KARTA. I.C.E. označení je mezinárodní zkratka a znamená "použít v případě nouze" (z anglických slov In Case of Emergency) a pomáhá v situacích, kdy se dostanete do tísně, ohrožení zdraví nebo života. Jedná se o spolupráci s projektem Implementace politiky stárnutí na krajské úrovni Ministerstva práce a sociálních věcí.

Držitelé této SENIORSKÉ OBÁLKY ji dle pokynů vyplní a upevní na předem stanovené místo v bytě nebo v domě. Vyplněné informace slouží pracovníkům Integrovaného záchranného sboru (zdravotníci, hasiči, policie) k poskytnutí pomoci a získání rychlých informací o vaší osobě (nezbytné léky, nezbytná péče, rodinní příslušníci apod). Je zde uvedeno mnoho zdravotních údajů, které pomohou záchranářům rozhodnout o tíži vašeho aktuálního stavu a optimální terapii na místě nebo nutnosti transportu do zdravotnického zařízení.

Obálka slouží pro občany, bydlící v domácím prostředí sám/a; pro seniory, včetně těch, kteří využívají terénní sociální služby; pro osoby se zdravotním postižením a pro kohokoliv dalšího, kdo považuje tuto podporu pro sebe za podstatnou.

Tyto obálky pro vás Město Velké Opatovice připravilo a pokud budete mít zájem, můžete si ji vyzvednou na Městském úřadu ve Velkých Opatovicích, na sociálním oddělení u paní Hany Vašíčkové od 15.5.2020 každé pondělí (tel: 778 766 558).  Vaše rodina vám může s vyplněním a umístněním této obálky pomoci.  

Více o projektu zde:

https://www.seniorskapolitikajmk.cz/46-seniorska-obalka.html

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/319281381930911/

 

Jaroslav Bárta, místostarosta města

 

Obrázky a fotografie

Seniorská obálka - informace

Soubory ke stažení

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí