Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

37. ročník GP Matoušek

Město Velké Opatovice se po loňské premiéře, kdy zde byla odstartována 2. etapa GP Matoušek – Závod míru nejmladších, stalo etapovým místem opět pro druhou etapu tohoto závodu. Z ulice Nádražní bylo místo startu i cíle zvoleno tentokrát  na ul. Mládežnické, která byla k tomuto účelu dána k dispozici a na přilehlém Náměstí Míru bylo dostatek místa pro zázemí všech závodních týmů. Stejně jako v loňském roce závodníkům, jejich doprovodu, pořadatelům i početnému publiku zahrála skupina Epicentrum. Na start 1. etapy v Moravské Třebové se postavil rekordní počet závodníků - celkem 149 (kadetů, juniorek a žen) z rekordního počtu 10 států Evropy (Dánsko, Finsko, Maďarsko, Chorvatsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Rakousko a Česko). Závodu se zúčastnila i jedna závodnice reprezentující Nový Zéland. Do cíle v Jevíčku po 77 km dorazili závodníci v pořadí: Mathias Jorgensen (Dánsko), Vojtěch Pezlar (TJ KOVO Praha) a Anthon Charmig (Dánsko). Nejlepší umístění mezi dívkami bylo 64 místo Pavly Havlíkové z KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou. 2 etapu (dopolední) o délce 23 km se startem a cílem ve Velkých Opatovicích, která se jela systémem 5x tzv. „triagl“ u Jevíčka, vyhrál Anthon Scharmig z Dánska před trojicí slovinských cyklistů. Nejlepší dívkou byla na 65. místě Veronika Bláhová z týmu Mapei Cyklo Kaňkovský. Odpolední 3. etapu, dlouhou 72 km se startem v Úsobrně a cílem v Jevíčku vyhrál opět  Mathias Jorgensen před  dalšími třemi krajany z Dánska. Nejlepší dívkou byla na 55. Místě Denisa Bartošová z CK Feso Petřvald, která dokázala tuto etapu „prošpikovanou“ několika horskými prémiemi na Pohoře a Šubířově dojet se ztrátou pouhých 4 min. 44 sec. za nejlepšími hochy. Vše nakonec rozhodla časovka na 15,5 km Jevíčko –Březina – Jevíčko. Zvítězil opět Mathias Jorgensen, kterému jen nezaviněný pád v 2. „opatovické“ etapě zabránil získat všechna vítězství. Na druhém až pátem místě dojeli naši reprezentanti  se ztrátou na vítěze 34 – 47 sec. Druhé a třetí místo obsadili Michal Brázda z Mapei Cyklo Kaňkovský a Lukáš Slavík z Apache Loko Trutnov. Nejlepší dívkou byla Božena Kučerová z týmu Velosport Domažlice. Celkovým vítězem se stal Mathias Jorgensen z Dánska, druhé místo obsadil náš reprezentant Vojtěch Pezlar z týmý TJ KOVO Praha a pomyslný bronz získal opět dánský reprezentant Soren Siggaard. Nejlepší dívkou z dvaceti účastnic tohoto etapového závodu byla Pavla Havlíková z klubu KC Kooperativa Jablonec nad Nisou. Druhé i třetí místo obsadily naše závodnice Veronika Bláhová a Denisa Bartošová, čtvrté místo obsadila již zmíněná reprezentantka Nového Zélandu Jeanette Gerrie.

Kompletní výsledkový servis naleznete ZDE...