Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Dětský den 2017

V neděli 4. 6. 2017 proběhl v areálu zámku a zámeckém parku tradiční Dětský den plný zábavy, atrakcí, soutěží a dílniček pro děti. Počasí s námi laškovalo a několikrát jsme zmokli. I přes to přišlo s rodinami soutěžit 215 dětí, což nás velmi potěšilo.

Na přípravách se podílely místní organizace – SRPŠ, RC Motýlek, DS TeaTrum, SDH a pomáhaly děti ze Základní školy. Akce proběhla za finanční a technické podpory města Velké Opatovice, firmy Gerbrich s.r.o. a Služeb Města Velké Opatovice s.r.o.. Sponzorské dary dále poskytly VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., divize Boskovice a firma SUEZ Využití zdrojů a.s..

Místní divadelní společnost bravurně zahrála ve stálém kině tradiční divadelní pohádku - tento rok to byly Krkonošské pohádky.

Na téma této pohádky byly i soutěže - děti skládaly dřevo, poznávaly semínka, hledaly sojku, nosily vodu od studánky a házely šiškou do koše. Museli jsme ovšem zrušit hrabání sena, které nám bohužel zmoklo. Po zdolání soutěží si mohly děti vybrat malou zaslouženou odměnu.

Rodinné centrum Motýlek připravilo pro děti tvořivé dílničky, kde si děti mohly namalovat keramiku, nazdobit krabičku nebo vymalovat vlastní puzzle obrázek. Dále mohli všichni využít malování na obličej, vytvoření třpytivého tetování a zaplétání barevných pramínků do vlasů.

Pro návštěvníky dětského dne bylo k dispozici spoustu atrakcí. Novinkou byla možnost vyzkoušet si 3G trenažér a velký zájem byl také o vodní koule Aquazorbing. V prostorách letního kina předváděla celé odpoledne své šermířské umění a zbroj skupina historických aktivit Eques Tempus. Dále byla možnost pohladit si hada krajtu tmavou, zastřílet si ze vzduchovky za dohledu pánů Alexy a Hartla, prohlédnout si hasičskou techniku a zaskákat si na trampolíně a skákacím hradě, který nám zapůjčila firma REMAX.

V kiosku letního kina bylo připraveno bohaté občerstvení, které připravilo ve spolupráci s Rc Motýlek výborné cateringové dámské duo Karel & Karel.

Na přípravách a pořádání Dětského dne se podílela velká skupina lidí, kterým moc děkujeme za pomoc! Stejně tak patří poděkování i všem sponzorům!

 

Obrázky a fotografie

IMG_1983[1] IMG_3251 IMG_3257 IMG_3258
IMG_3259 IMG_3260 IMG_3262 IMG_3263
IMG_3268

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí