Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Harmonogram vypínání analogového vysílání v síti kabelové televize ve Velkých Opatovicích v roce 2021

23.3. a 30.3.2021

Vážení zákazníci kabelové televize,

pozemské analogové televizní vysílání bylo v České republice ukončeno v roce 2011  a všechny analogové televizní vysílače byly demontovány a sešrotovány. Naše společnost KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o. pro Vás všechny zajistila svými technickými prostředky prodloužení analogového televizního vysílání v městské síti ve Velkých Opatovicích o deset let.   Hlavním důvodem zachování tohoto analogového vysílání byla naše snaha umožnit Vám využívat v domácnosti dlouhodobě staré analogové televizní přijímače.

V současné době využívá odhadem analogové vysílání na našich sítích méně jak 5 % našich zákazníků, většina z nich již vlastní televizní přijímače, které umožňují digitální televizní příjem DVB-C tzn., že vypínání analogového vysílání se jich netýká. I provozovaná technologie pro analogové televizní vysílání je značně zastaralá a nová se nevyrábí.

Televizor pro kabelovou televizi musí být vybaven tunerem DVB-C, kterým jsou v současné době vybaveny všechny televizory známých výrobců (SAMSUNG, LG, SONY, PHILIPS apod.) Jiná podmínka pro příjem TV programů není.

Nákup nového televizoru orientačně pořídíte:

  • již od 3500,- Kč pro velikost uhlopříčky 32 palců,
  • již od 5700,- Kč pro velikost uhlopříčky 43 palců,
  • již od 6300,- Kč pro velikost uhlopříčky 43 palců v provedení SMART,
  • již  od 8000,- Kč pro velikost uhlopříčky 48 palců

V případě, že vlastníte televizi bez DVB-C tuneru, budete potřebovat set-top-box DVB-C, který Vám umožní přijímat více digitálních televizních programů ve vyšší kvalitě a za stejný měsíční poplatek, který platíte nyní.

Pokud máte zájem o rozšíření programové nabídky o doplňkové balíčky, které jsou kódované (sport, filmy, erotika, příroda), je nutné si od nás pořídit CA modul s dekódovací kartou.

Pro využití „červeného tlačítka“ – služby HbbTV musí mít televize funkci SMART. Podmínkou pro správnou funkci služby HbbTV je kvalitní připojení k internetu, které Vám rádi zajistíme.

Vypínání analogového vysílání bude realizováno dle následujícího harmonogramu:

  • 23. března bude vypnuto 15 analogových programů
  • 30. března bude vypnuto zbývajících 14 analogových programů, a to například programy ČT, NOVA, PRIMA, Barrandov apod.

Důvodem tohoto postupného vypínání doplňkové služby „analogové vysílání“ je snaha umožnit zákazníkům v dostatečném předstihu se na tuto změnu připravit.

Ukončením analogového vysílání dojde k uvolnění obsazených frekvencí kabelové sítě, které budou v tomto složitém období okamžitě využity pro kapacitní navýšení a zrychlení internetu až do 650 Mbit/s. Technologie pro navýšení této přenosové kapacity internetu je již ve Velkých Opatovicích připravena.

Podmínkou pro možnost navýšení rychlosti internetu je u některých zákazníků výměna stávajícího kabelového modemu, který již nesplňuje požadované nároky na vysokorychlostní internet. Výměna těchto kabelových modemů za modernější proběhne zdarma do konce měsíce dubna.

Omezujícím faktorem pro využívání vysokorychlostního připojení v domácnosti na různé videoslužby je domácí WiFi připojení. Doporučujeme proto našim zákazníkům připojit si svůj počítač nebo televizi k internetu kabelem, pokud to technické možnosti dovolují. Při kabelovém připojení budete moci doma komunikovat rychlostí až 650 Mbit/s, ale nejrozšířenější WiFi standard Vám to omezí na cca 30 Mbit/s na jedno připojené zařízení. U více zařízení připojených v domácnosti přes WiFi se tato rychlost ještě více snižuje, i když máte doma na modemu 650 Mbit/s.

Všem zákazníkům, kteří budou mít k dispozici vysokorychlostní modem nabízíme i internetovou službu „sledovaniTV“. Tato služba nabízí řadu výhod, například možnost zhlédnutí pořadů až 7 dní zpětně apod., více informací o službě najdete ve Zpravodaji.

V případě dotazů je Vám k dispozici naše Zákaznická linka: 848 800 858, popř. nás kontaktujte na e-mail: obchod@ktcz.eu

Vaše KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o.     

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí