Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Olympiáda dětí a mládeže 2014

V pořadí již XVI. ODM 1. ročníků se ve Velkých Opatovicích uskutečnila 21. 5. 2014. Čestným hostem byl senátor Jozef Regec, náš výborný cyklista. Všichni závodníci podávali skvělé výkony. ODM 1. ročníků se zúčastnilo 240 mladých sportovců z 26 základních škol Blanenska, Svitavska, Prostějovska. Tradičně jsme ve Velkých Opatovicích přivítali také prvňáčky ze ZŠ Praha 4 - Podolí, Nedvědova nám. Soutěžilo se ve 4 dílčích disciplínách - v běhu na 50 m, v běhu na 400 m, ve skoku dalekém z místa a v hodu kriketovým míčkem v kategoriích chlapci a dívky. Prvních šest míst v každé disciplíně i kategorii bylo bodově ohodnoceno. Závodníci, kteří absolvovali všechny uvedené disciplíny, byli zařazeni do atletického čtyřboje.

Na základě součtu bodů všech závodníků každé školy bylo provedeno celkové hodnocení škol. V celkovém hodnocení škol se na 1. místě umístila ZŠ Letovice, na 2. místě ZŠ Velké Opatovice, ZŠ Blansko - Salmova, na 3. místě ZŠ Žďárná.

Naši závodníci získali několik cenných medailí. Zlatou medaili získal Daniel Dobeš v běhu na 50 m. Stříbrnou medaili získala Vendula Jedličková v běhu na 50 m a Tomáš Nečekal v hodu kriketovým míčkem.

Sportovní zápolení bylo zpestřeno "Pohádkovým lesem". Děti se tu setkaly s pohádkovými postavičkami, s jejichž pomocí plnily různé úkoly. Doprovodnou soutěží ODM byla také výtvarná soutěž. I v ní byli naši prvňáčci úspěšní. Na 1. místě se umístila Karolína Dobešová a Táňa Maršálková, na 2. místě Sára Hartlová a na 3. místě Alena Knödlová, Tereza Kvasnicová. Blahopřejeme úspěšným sportovcům, výtvarníkům a všem soutěžícím děkujeme za jejich účast. Naše poděkování patří také mnoha sponzorům, jejichž zásluhou jsme mohli soutěžící odměnit hodnotnými cenami. Výsledkovou listinu najdete na www.zsvelkeopatovice.cz.