Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Pomoc jižní Moravě

aktualizováno 7.7.2021

❤️ Přímá pomoc postiženým tornádem od města Velké Opatovice a jeho občanů ❤️
 
‼Město Velké Opatovice zajistí přímou pomoc několika postiženým v oblasti zasažené tornádem dne 24.6.2021. Přímá pomoc spočívá v zajištění stavebního materiálu a prací na obnovu tří střech rodinných domů v obci Hrušky. Máme již domluvené a vytipované tři konkrétní rodiny, kterým tato pomoc bude poskytnuta. Město zajistí dřevo a materiál, některé místní firmy zajistí dopravu a tesařské práce.

Pokud máte zájem se přidat k této pomoci, můžete buď:

  • Darovat finanční částku městu Velké Opatovice, které zajistí nákup materiálu. Finanční dary se vybírají na Turistickém informačním centru v jeho provozní době, darovaný obdrží darovací smlouvu. Preferovaná varianta.
  • Darovat přímo materiál pro stavbu střech. Jedná se konkrétně o: hřebíky, závitové tyče, konstrukční vruty, chemické kotvy, krycí plachty, spojovací plechy atd.  Materiál můžete přivést každé pondělí a středu od 15 do 17 hod na městský úřad, Zámek 14, Velké Opatovice, Odbor správy majetku (Ing. Kouřil). Omezená varianta – malé skladovací prostory.
  • Pokud se chtějí místní firmy přidat k této iniciativě a mohou nabídnou – dopravu, tesařské práce, materiál, ať kontaktují přímo místostarostu města Jaroslava Bártu, tel: 608 880 700
  • Dary jak finanční, tak materiální přijímáme do 20.7.2021.

Do této přímé podpory jsou prozatím zapojeni: Město Velké Opatovice, Střechy Petr Ženožička, Střechy Petr Urban, Jiří Valoušek pila Úsobrno, Molat spol. s.r.o.,Interkontakt spol. s.r.o.

Přímá pomoc se týká např. tohoto domu v Hruškách:

‼Rada města na svém jednání 1. července 2021 projednala formy pomoci oblastem postiženým tornádem. Okamžitou pomocí je finanční pomoc – na účty 4 vybraných obcí částka 20 000 Kč na 1 obec (Hrušky, Lužice, Moravská Nová Ves, Mikulčice). Je to nejvyšší možná částka, o které může rada samostatně rozhodnout. Zastupitelé na svém jednání potom budou rozhodovat o návrhu další finanční nebo materiální pomoci postiženým obcím.
 
 
‼Peněžitá pomoc postiženým oblastím
Diecézní charita Brno vyhlašuje sbírku na pomoc lidem zasažených přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku. Číslo účtu 4211325188/6800, variabilní symbol 2002. Přispět je také možné zasláním DMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60, 90 na číslo 87 777.


 

Soubory ke stažení

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí