Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Rekonstrukce obřadní síně a vestibulu Městského úřadu Velké Opatovice

V polovině měsíce srpna byla dokončena rekonstrukce obřadní síně a vestibulu Městského úřadu ve Velkých Opatovicích. Z původně plánované menší rekonstrukce, která spočívala v obnově omítek a podlahy, která byla naplánovaná na dva až tři měsíce, se nakonec stala investiční akce na bezmála sedm měsíců. Stalo se tak po demontáži obložení a podlahy a zjištění skutečného technického stavu této části úřadu. V průběhu sedmi měsíců byla provedena sanace a izolace podlah a stěn, rekonstrukce elektroinstalace, topení, výměna oken a dveří.  Následně byly obřadní síň i vestibul vybaveny novým nábytkem, osvětlením a dekoracemi. Ve vestibulu byla ponechána původní travertinová podlaha a v obřadní síni byly po ošetření částečně použity původní dubové parkety. Novou obřadní síň stále zdobí plastiky „Píseň milostná“ a „Píseň svatební“ od akademického sochaře Karla Otáhala z roku 1958. Celkové náklady na rekonstrukci činily necelých 900 tis. Kč.

Prvním slavnostním obřadem v nových prostorách bude svatební obřad, který se uskuteční 16. září 2017. Prostory tak budou moci občané využít nejen pro svatební obřady, ale i pro jiné slavností příležitosti: vítání občánků, výročí svatby, přijetí významných osobností, přijetí úspěšných žáků apod.

Pokud budete mít zájem si zrekonstruované prostory prohlédnout, pracovnice matriky Vám tuto prohlídku ráda umožní a my se budeme těšit na krásné a slavnostní okamžiky, které budete moci v nových prostorách prožít.
 

Ing. Kateřina Gerbrichová
starostka města

Obrázky a fotografie

test 5 6 8
9 10 11 32

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí