Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Start etapy Závodu míru nejmladších - poprvé z Velkých Opatovic

II. etapa 36. ročníku mezinárodního cyklistického závodu kategorie kadet  – GP Matoušek CZ – Czech Blades s.r.o a  Českého poháru žen a juniorek byla v sobotu 5. května 2012  poprvé odstartována z Velkých Opatovic.  Tímto se přiřadily k tradičnímu pořadateli – Jevíčku a městu Moravská Třebová, která se spolupořadatelem  tohoto podniku poprvé stala v roce 2011. Místem staru byla pořadateli zvolena ul. Nádražní, která byla na dobu cca 60 minut před startem (10,00 hodin) uzavřena, aby zde bylo možno ceý peleton seřadit, aby se závodníci mohli rozcvičit a samozřejmě představit nositele všech trikotů, které byly rozdány po I. etapě. Pořadatelskou službu zajistili hasiči a hudební skupina Epicentrum svým vystoupením přispěla k pohodě a dobré náladě početných přihlížejících.

V letošním, čtyřetapovém ročníku Závodu míru nejmladších, Grand Prix Matoušek zvítězil slovenský reprezentant David Zverko. Nejlepší umístění českého závodníka – šesté místo vybojoval Adam Ťoupalík z ČEZ Cyklo team Tábor

Navzdory nepříznivé předpovědi počasí doprovázelo mladé cyklistické naděje při závodu velice příjemné slunečné počasí. Na startu již 36. ročníku tohoto vysoce prestižního etapového závodu se sešlo sto dvacet pět závodníků kategorie kadetů z celkově dvanácti zemí. Společně s kadety startovaly ženy a juniorky.
     Největšími favority závodu byli dánští cyklisté, tradičně také reprezentanti Slovinska a v neposlední řadě slovenský suverén David Zverko. Ten se do žlutého trikotu vedoucího závodníka oblékl hned po první etapě a zůstal v něm až do cíle. V závěrečné časovce si vedoucí pozici uhlídal a vyhrál s náskokem jedné minuty. Na stupně vítězů jej doprovodili Dánové Magnus Bak Klaris a Tobias Morch Kogsted. Z českých jezdců se do elitní desítky ještě dostal Matouš Hynek z SKC Prostějov, který skončil osmý.
     V časovce zvítězil slovinský závodník Žan Jerkič časem – 00:21:09,451, když nejlepším Čechem se stal olomoucký závodník Vojtěch Toman (MAPEI Cyklo Kaňkovský) – 00:21:31,408

Ženám dominovala Jarmila Machačová z Dukly Praha, která byla nejlepší ve všech etapách, včetně časovky. Druhou v pořadí Terezu Trefnou (Alltraining.cz) za sebou nechala o 16:49 min., třetí skončila další závodnice Dukly Praha Lucie Záleská.

Konečné pořadí:
Muži:

1. Zverko (SR) 5:04:15, 2. Klaris +1:00, 3. Kogsted (oba Dán.) +2:25, 4. Niemi (Fin.) 3:06, 5. Jeppesen (Dán.) +3:14, 6. Ťoupalík (ČEZ Cyklo team Tábor) +3:17, ......8. Hynek +4:10, 20. Grubner (Dacom Pharma Kyjov) +9:01, 21. Ruffer (Lokomotiva Beroun) +9:09, 22. Kunt (SCM Kolín) +9:51, 23. Pezlar (Kovo Praha) +10:01, 25. Camrda (Giessegi team) +10:22, 26. Honzík (Johnson Controls Auto Škoda) +10:35, 28. Toman (Mapei cyklo Kaňkovský) +11:35, 29. Skaloš (Dukla Praha) +12:15.

Ženy:
1. Machačová (Dukla Praha) 5:32:51, 2. Tereza Trefná (Alltraining.cz) +16:49, 3. Záleská (Dzukla Praha) +36:31, 4. Bláhová (Drásal Holešov) +44:06, 5. Simonová (Cyklotrénink - František Trkal) +48:19, 6. Svozilová (SKC Prostějov) +50:56.