Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

DS Teatrum - ochotníci

Odkaz na webové stránky ochotníků Velkých Opatovic - DS teaTrum naleznete ZDE ...

To člověk musí být opravdu blázen, aby mohl dělat divadlo?

Není to nutné, ale pomáhá to.

Pomáhá to nám všem – divadelníkům současným, minulým a možná to bude pomáhat i těm budoucím. Ano, jsme možná blázni, ale divadlo a všechno kolem něj prostě milujeme. Můžeme si totiž hrát se slovy, s výrazem, můžeme se stát někým jiným, můžeme reagovat jinak, než jsme zvyklí v běžném životě. Můžeme si vychutnávat sílu slova, které hodíme do hlediště a koukáme, co to s lidmi udělá. Můžeme ledasco …… Ale právě tady platí pořekadlo: „něco za něco“. Aby vše vyšlo podle našich představ, abychom se mohli společně s vámi smát, abychom odvedli právě pro vás maximum toho, čeho jsme schopni, učíme se text a neustále jej zkoušíme s řadou výrazů, než přijdeme na to, který je ten pravý. K řeči přidáváme pohyb – leckdy jde o krkolomné variace s hlavou dolů, s pády, či lezením po výškách. Šijeme si kostým a připravujeme všechny možné propriety – od hrníčku po pečené maso na každé představení, líčíme se, češeme anebo si rádi necháme obarvit hlavu načerveno, protože to role zrovna vyžaduje. Někdy je pro nás náročné při zkouškách vnímat režiséra, který to s námi myslí dobře, i když to tak ze začátku vůbec nevypadá. Pomáháme s výrobou kulis, s jejich stavbou nebo skládáním, s motáním gáblů či jinou technikou. Snažíme se udržovat Barrandov tak, aby bylo naše zázemí technicky v pořádku. Divadlu dáváme celou svoji duši a veškerý svůj volný čas. Nedíváme se na to, že doma není vše uklizeno nebo vyžehleno, že nemáme natřený plot, i když to potřeboval už předloni, že nemůžeme číst každý večer dětem pohádku, protože je zrovna zkouška a musíme doufat, že to jednoho dne pochopí. Tohle všechno děláme, protože chceme. Chceme, a proto musíme být prostě blázni!

Ve Velkých Opatovicích prošla tímto stavem bláznovství řada lidiček – nejen herců, režisérů a muzikantů, ale také kulisáků, elektrikářů, nápověd a jiných pomocníků. Všech si jich moc vážíme, protože jen díky tomu, že divadlo dělali oni, mohli jsme navázat dnes i my. A po nás snad přijdou další, kteří v divadle zůstanou a potáhnou tu káru dál.

A proč o tomto všem tak rozsáhle píšeme? Rok 2022 je pro nás rokem slavnostním. Našemu souboru a divadelní historii ve Velkých Opatovicích bude v roce 2022 krásných 130 let. Připravili jsme pro občany našeho města řadu akcí – každý měsíc jednu, ale momentálně je situace taková, že nevíme, zda nám pandemie dovolí vše zrealizovat. Budeme vás proto informovat průběžně na plakátovacích plochách, přes sociální sítě, rozhlasem a podobně. Snad nám situace dovolí zrealizovat premiéru hry o Nikolovi loupežníkovi, scénické čtení, pohádku pro děti, představení jiných divadelních spolků, vydat první knihu o velkoopatovickém divadle, pokračovat v tradici Štědrodenní polévky dobré vůle…………. Snad se s Vámi budeme moci setkávat v co největší míře a společně oslavovat našich 130 let! 

Jak se řeklo v jedné z našich her – „Poctivé je jenom divadlo, všechno ostatní je divadlo!!“ Těšíme se na vás na našem poctivém divadle. To vaše divadlo hrajte celý rok ve zdraví a v pohodě.

Váš divadelní spolek teaTrum.

Sponzoři divadla:

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí