Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Účast hasičů na Mistrovství ČR v požárním sportu

Postupové soutěže v požárním sportu
Letošní rok byl pro hasiče z V. Opatovic významný nejen tím, že slavili 135 roků od svého založení, ale i tím, že se zúčastnili všech čtyř kol soutěže v požárním sportu.
První kolo této soutěže uspořádali hasiči 14. června na fotbalovém hřišti ve V. Opatovicích. Zúčastnila se zde jen tři soutěžní družstva mužů a jedno soutěžní družstvo žen. Do druhého kola postoupila obě soutěžní družstva z V. Opatovic.
Druhé kolo soutěže v požárním sportu uspořádalo Okresní sdružení hasičů Blansko 19. července na stadionu ASK Blansko. Zde soutěžilo 12 družstev mužů a 6 družstev žen z okresu Blansko. Soutěž mužů vyhrálo družstvo z Horního Poříčí, družstvo z V. Opatovic se umístilo na druhém místě. Do krajského kola v požárním sportu postoupila dvě družstva mužů, Horní Poříčí a Velké Opatovice. Soutěžní družstvo žen z V. Opatovic se ve své kategorii umístilo také na druhém místě, ale bez nároku na postup do krajského kola.
Třetí kolo soutěže v požárním sportu uspořádalo Krajské sdružení hasičů 16. srpna na fotbalovém stadionu ve Znojmě. Soutěž se skládala z těchto disciplín: požární útok, běh na 100 m s překážkami a štafeta 4 x 100 m. Podle posledních úprav směrnic soutěží v požárním sportu se nesčítají dosažené časy, ale pořadí v jednotlivých disciplínách. Soutěžní družstvo mužů z V. Opatovic se v běhu na 100 m s překážkami a ve štafetě 4 x 100 m umístilo vždy na 2. místě a v požárním útoku na místě 3. V celé soutěži tak zvítězilo o jeden bod před Horním Poříčím. V historii našeho hasičského sboru se tak stalo poprvé, že soutěžní družstvo mužů postoupilo do celostátního kola soutěže.
Čtvrté kolo soutěže v požárním sportu uspořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve dnech 19. – 21. září na stadionu v Přerově. Soutěže se zúčastnili vítězové krajských soutěží a obhájci loňského vítězství. 16 družstev mužů a 16 družstev žen. V pátek 19. září proběhlo na přerovském náměstí slavnostní zahájení. V sobotu 20. září se od osmi hodin ráno na stadionu začalo soutěžit v běhu na 100 m s překážkami a ve štafetách 4 x 100 m. Naše soutěžní družstvo se v obou disciplínách umístilo vždy na 15. místě. V běhu na 100 m s překážkami byl vytvořen nový český národní rekord. Závodník z SDH Počátky z kraje Vysočina toto uběhl v čase 15.55 vteřiny. Náš nejlepší závodník skončil na 42. místě časem 17.82 vteřiny. Soutěžící družstvo sem osobními auty přijelo podpořit několik diváků z V. Opatovic, byl mezi nimi i starosta města Mgr. Jiří Bělehrádek. V neděli 21. září přijel z V. Opatovic plný autobus diváků. V 8 hodin 30 minut začaly soutěže v požárním útoku. V této soutěži se naše soutěžní družstvo umístilo na 5. místě a v celkovém hodnocení obsadilo 12. místo. Při slavnostním vyhlášení výsledků byl oceněn člen SDH V. Opatovice p. Richard Kaderka jako nejstarší účastník soutěže.