Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Ukliďme svět Ukliďme Česko

Letos jsme opět uklízeli a bylo toho hodně!

Celostátní úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017 proběhla v sobotu 8. dubna. Opatovičtí dobrovolníci se sešli odpoledne na autobusovém nádraží, kde obdrželi kromě základních informací a plánků tras také bezpečnostní reflexní vesty. Ty věnovalo politické hnutí Ano, které je do akce aktivně zapojeno včetně hlavního organizátora.

Letos jsme úklidové trasy rozšířili o další dvě: komunikaci na Brťov a „zkratku od Družstva k Šamotce“. Nejvíce odpadků bylo kolem silnic na Jevíčko, Brťov a Velkou Roudku, v potoce a v prostoru skateparku u nádraží ČD. I když nebylo v silách dobrovolníků uklidit všechno, nasbíralo se téměř půl tuny odpadků. Tradičně se nejvíce našlo PET lahví, skleněných lahví a obalů od cigaret. Raritou byla vyhozená pokladnička ve tvaru prasátka i s penězi. Mezi čtyřiceti dobrovolníky byla zhruba polovina dětí a mezi dospělými nechyběli ani městští radní.

Na závěr bylo pro dobrovolníky připraveno malé občerstvení a opékání špekáčků u hřiště v zámeckém parku. Během příjemného posezení jsme sdíleli zážitky z jednotlivých tras a děti dostali drobnou odměnu na památku. Akce se zdařila, počasí nám přálo a díky podpoře od vedení města byl zajištěn okamžitý odvoz veškerého odpadu. Děkujeme všem účastníkům, kterým není lhostejný vzhled našeho města a jsou ochotni něco udělat pro životní prostředí v našem okolí.

Všem děkujeme a těšíme se zase za rok.

Rada pro veřejnou zeleň

 

Vedení města Velké Opatovice děkuje všem pořadatelům a dobrovolníkům, kteří se v sobotu 8.4.2017 zúčastnili úklidové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017“.  Odpadků v našem městě a okolí bylo nasbíráno opravdu hodně a díky všem dobrovolníkům je naše okolí čistější a uklizenější.

Vážíme si času, který dobrovolníci této veřejné věci věnovali.

Také děkujeme občanům, kteří uklízí veřejný prostor před svým domem a i tímto způsobem přispívají k lepšímu vzhledu našeho města.  

Rada Města Velké Opatovice
 

Obrázky a fotografie

1 2 3 4
5 6 7 9
8 10

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí