Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Úspěch Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje - posádky ZZS Velké Opatovice

Ve čtvrtek 25. května 2017 v Rokycanech na náměstí soutěžilo celkem 11 týmů z celé České republiky, Slovenska a Maďarska ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

XVII. ročník soutěže, která je naprosto ojedinělá v republice, protože najednou spolu soutěží dva týmy – čtyřčlenné družstvo hasičů a tříčlenné družstvo záchranářů. Úkolem soutěžního družstva bylo bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla pomocí techniky, prostředků a nářadí, které se běžně používá při skutečných dopravních nehodách.

Součástí bylo poskytnutí přednemocniční neodkladné pomoci odpovídající zranění a transport zraněné osoby do vozu záchranné služby. Družstva měla pro vyproštění zraněné osoby stanoven základní časový limit 15 minut. Po jeho překročení se za každých započatých 20 vteřin nad 15 minut se z celkového hodnocení odečetly tři body. Časový limit byl 20 minut. Čas provedení zásahu ale nebyl rozhodujícím kritériem pro určení závěrečného pořadí soutěžních týmů. O vítězi rozhodl součet bodů získaných ve všech hodnocených oblastech.

Z týmů HZS si nejlépe vedli hasiči ÚO Most, druzí nejlépe hodnocení byli hasiči z Hořovic a třetí nejlepší výkon předvedli hasiči z Prahy.

Z týmů ZZS nikdo nepřekonal záchranáře z Maďarska, druzí skončili záchranáři z Jihomoravského kraje – VS Velké Opatovice a třetí místo patří záchranářům z Hradce Králové.

V celkovém hodnocení IZS si zlato vyprostil tým z Jihomoravského kraje – hasiči z Boskovic a záchranáři z Velkých Opatovic, na druhém místě skončilo družstvo HZS Most se ZZS Most a Litvínov a bronzovou medaili si odvezli hasiči a záchranáři do Maďarska.

Složení soutěžního a vítězného družstva, které zvládlo zraněnou a zaklíněnou osobu vyprostit a ošetřit v čase 13 minut a 30 vteřin jsou:

HZS JMK PS Boskovice – Krejčí Zdeněk, Parolek Zdeněk, Pokorný Martin, Bohanus Aleš

ZZS JMK VS Velké Opatovice – Ptáček Ondřej, Dybal Ondřej, Kolář Michal

Obrázky a fotografie

72gb2gkmnf.1200 DSC_7237 DSC_7238 DSC_7307
DSC_7311 DSC_7397 DSC_7406 hggona2i0u.1200
jw05od6y4i.1200 mxbrd1fpdz.1200 u4jigda8cu.1200 y9gpx3ijv3.1200

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí