Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

VI. Olympiáda dětí a mládeže 1. ročníků

26.5.2004 se již pošesté konala v areálu ZŠ Velké Opatovice Olympiáda dětí a mládeže 1. ročníků. Celkem se jí zúčastnilo 217 sportovců z 27 škol tří krajů . Pardubický kraj zastupovaly školy z Jaroměřic a Jevíčka, Olomoucký kraj - školy z Brodku u Konice
a Horního Štěpánova. Zbývajících 23 škol bylo z Jihomoravského kraje - okresu Blansko. Soutěžilo se ve 4 dílčích disciplínách - v běhu na 50 m, v běhu na 400 m, ve skoku dalekém z místa a v hodu kriketovým míčkem v kategoriích dívek i chlapců. Prvních šest míst v každé disciplíně i kategorii bylo hodnoceno 6 - 1 bodem. Závodníci, kteří absolvovali všechny uvedené disciplíny byli zařazeni do atletického čtyřboje. Na základě součtu bodů všech závodníků každé školy bylo provedeno celkové hodnocení škol. V kategorii hochů zvítězil v atletickém čtyřboji Dominik Šín z Velkých Opatovic, který zvítězil ve třech disciplínách a jednou byl třetí, v kategorii dívek Simona Rytířová z Adamova, která zvítězila ve dvou disciplínách a nejúspěšnější školou se stala ďomácí ZŠ Velké Opatovice před ZŠ Adamov a ZŠ Jevíčko.