Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

VIII. ročník Spíďacup 2014 - Memoriál Jakuba Paděry

Již osmý ročník Memoriálu Jakuba Paděry, mladého fotbalisty, který tragicky zahynul na fotbalovém hřišti, uctili ve Velkých Opatovicích. Početným turnajem mládežnických celků, ale i dalšími exhibicemi.

Jako první proběhl na velkoopatovickém hřišti turnaj přípravek, ve kterém se představilo deset týmů rozdělených do dvou základních skupin. Turnaj jasně vyhrály Boskovice, které ve finále porazily Ráječko 5:1. Třetí příčka patřila Cetkovicím, které porazily největší překvapení, tým Velké Opatovice „B“. Hráči ročníku 2004 byli totiž lepší než o rok starší kolegové.Nejlepším hráčem a talentem turnaje byl zvolen František Čejka z Boskovic, nejlepším brankářem byl František Liška z Cetkovic a nejlepším střelcem Jan Souček z Ráječka. Rozhodčí také udělili cenu fair-play, kterou obdržel Jan Foret z Velkých Opatovic.

Následovaly tři exhibiční zápasy. Místní fanklub Sparty Praha v něm porazil dorost Velké Opatovice 1:0, áčko mužů porazilo okresní výběr rozhodčích 3:2 a nechybělo ani tradiční utkání starších pánů sever proti jihu, které skončilo výsledkem 3:3. „Od dvanácti hodin byly připraveny dovednostní soutěže ve fotbale, kterých se zúčastnilo sedm desítek dětí,“ doplnil organizátor Memoriálu Eduard Lysoněk, který byl s průběhem odpoledne spokojený. „Dle obsazení se jednalo o nejlepší turnaj. Týmy byly spokojené a za rok chtějí přijet znovu. Děti bavící se fotbalem jsou nejlepší vzpomínkou na Jakuba,“ dodal. Památku tragicky zemřelého fotbalisty pak tradičně uctili jeho bývalí spoluhráči zapálením svíček.

Jen o týden později se ve Velkých Opatovicích uskutečnila další exhibice. Proti sobě nastoupily týmy Tomáše Kožouška a Pavla Müllera, zdejších odchovanců, kteří slavili šedesáté, potažmo padesáté narozeniny. V exhibici podlehl tým starých pánů fanklubu Sparty Praha 3:5. Zúčastnil se i předseda výboru sparťanského fanklubu Jaroslav Obdržal, který dokonce přivezl na ukázku i pohár pro vítěze Gambrinus ligy.