Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Vyhodnocení akcí Malohanácká stovka a Opatovské šmajd

                                                     

                                MALOHANÁCKÁ   STOVKA  2020       

   Od pátku 7. února 2020 se po 17 hodině v sokolovně ve Velkých Opatovicích začali scházet první účastníci 25. ročníku mezinárodního dálkového pochodu „Malohanácká stovka“. Tato již tradiční akce přilákala na start 97 účastníků z České republiky, Polska, Slovenska, Rakouska a Maďarska.

  Po důkladné přípravě, instruktáži se účastníci vydali autobusem do Boskovic, kde  společně vystartovali ve 20:50 hodin na trať dlouhou celkem 103 km. Noční část měřila 63 km a vedla směrem na Boskovický hrad, Oboru, Doubravici, Sloup, Benešov, Pohoru do Velkých Opatovic. Počasí letos dálkovým turistům celkem přálo, přestože je místy trápila mlha z první části tratě již tak náročné trasy.

  Na kontrolu v sokolovně se po zdolání noční části začali první stovkaři scházet již po půl čtvrté a po občerstvení, odpočinku a převlečení do suchého oblečení se vydali na denní část trasy v délce 40 km, která je vedla na Smolenskou přehradu, Křenov, vrchol Hušák a přes Jevíčko zpět do Velkých Opatovic.

  Nejrychlejší účastník absolvoval celou trasu od startu do cíle v čase 12:02 hodin a to je v průměru 8,5 km/hod.

První v cíli byl Zbyněk Tkadlčík z Brna, druhý Libor Boleček ze Štěpánova u Olomouce a třetí doběhli společně Ondřej Lafata z Dobré Vody a Petr Horsák z Otrokovic se ztrátou 50 minut.

V ženské kategorii byla první Marie Balšínková z Brna v čase 14:07 hod, druhá Petra Smočková z Bělé pod Pradědem  měla čas 15:11 hod. a třetí Zuzana Červená z Jablonce nad Nisou 16:40 hod.

Poháry, medaile a ceny od sponzorů předala paní starostka Velkých Opatovic ing. Kateřina Gerbrichová s předsedou KČT Malá Haná Dušanem Machourkem.

  Přes obtížnost a délku trati a za ztížených klimatických podmínek dokončilo trasu 83 účastníků, ale i zbývající, kteří došli do cíle noční části si zaslouží velkou poklonu.

 

                                       OPATOVSKÉ  ŠMAJD  2020                   

   V sobotu 8. února 2020 se za podpory Města Velké Opatovice a Mikroregionu Malá Haná konal 25. ročník mezinárodního turistického pochodu ,,Opatovské šmajd“.

Brzy ráno vyrazilo ze startů v Letovicích a ve Velkých Opatovicích na připravené trasy v délce od 2 do 47 km 720 účastníků z celé České republiky, Slovenska a Rakouska.

Cestou čekalo na účastníky několik kontrolních a občerstvovacích stanic, jak v hospůdkách tak i venku v přírodě.

Každý účastník byl v cíli odměněn diplomem, sladkostí a pamětní medailí Opatovského šmajdu. Pro sběratele byly připraveny odznaky s logem pochodu ve čtyřech provedení, turistické nálepky a butony, které si účastníci mohli za symbolickou cenu zakoupit.

Novinkou byla možnost zakoupení turistického odznaku „Malohanácké turista“.

  O informace přispělo i turistické informační centrum nedaleko sokolovny, které si turisté velice pochvalovali a oceňovali velký sortiment upomínkových předmětů, map, turistických vizitek atd.

  Po celý den bylo připraveno v sokolovně bohaté občerstvení. Po obědě zahrála účastníkům  oblíbená rocková kapela REBELKY.

Během odpoledního programu jsme popřáli dlouholetému aktivnímu turistovi Jardovi Barvířovi k jeho životnímu jubileu, ostatně speciálně zařazený pochod „Barvova 60“ byl také naším poděkováním za jeho činnost v turistice ve Velkých Opatovicích.

V dobré náladě uplynul den a večer se všichni účastníci rozloučili a už se těší, že se příští rok zase potkáme na 26. ročníku Opatovského šmajdu a Malohanácké stovky.

Celkem se těchto dvou akcí zúčastnilo 817 spokojených turistů a na zdárný průběh akce se  podílelo přes 20 pořadatelů.

Akci podpořilo Město Velké Opatovice, Mikroregion Malá Haná, TJ Sokol Velké Opatovice, Fibertex, Molat, PD Refractories, Monarc, Gerbrich, Pros3.to, Arboretum Šmelcovna, Pohostinství U Klementů, Autovraky.net, Statika Bárta, Stavby Hrbata, pivovar Dudák, Restaurace Morava Benešov, VF NUCLEAR, PHATEC a další.

   Zveme všechny milovníky přírody i na další akce a zájezdy KČT Malá Haná. Aktuální informace o dění v odboru najdete na www.kctmalahana.cz a na facebooku – KČT Malá Haná. Staňte se přáteli a za odměnu Vám budou informace na desítky akcí a zájezdů do zajímavých míst v České republice a mnoho jiných zajímavostí.

 

                                 Za KČT Malá Haná Velké Opatovice  Dušan Machourek

Obrázky a fotografie

1 2 3 4
5 6 7 8
9 10 11

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí