Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

XI. ročník cyklovýletu OKOLO Malé Hané

V sobotu 26. srpna vítal od brzkého rána zámecký park ve Velkých Opatovicích a jeho pečlivě připravené zázemí přímé účastníky a hosty XI. ročníku cyklovýletu OKOLO Malé Hané. Registračními stanovišti prošlo za cca 150 minut 883 cyklistů všech věkových kategorií. Nejmladším byl Pavel Brtník z Velkých Opatovic, ročník 2016 a nejstarším Jan Pospíšil z Moravské Třebové, ročník 1938. Oba jmenovaní byli pořadateli ocenění, Pavlík Brtník v nepřítomnosti (zmohl jej spánek po absolvovaném sportovním výkonu) a Jan Pospíšil osobně a jak při předávání ceny uvedl, kolo má velmi rád a ročně na něm najede cca 6000 km. Po přivítání všech přítomných ve Velkých Opatovicích starostka města předala slovo hejtmanovi Jihomoravského kraje Bohumilu Šimkovi, který aktivním i neaktivním cyklistům popřál krásný den a bezpečné kilometry v sedle kola. Poté starostové a místostarostové obcí mikroregionu pozvali cyklisty do svých obcí, upřesnili kontaktní místa a na nich připravený program.

Již osm ročníků je nedílnou součástí této akce i Josef Zimovčák, který jízdou na vysokém kole reprezentuje nadační fond „Na kole dětem“, který přispívá na následnou péči onkologicky nemocným dětem. I zde měla proto veřejnost po celý den možnost zakoupením cyklovybavení a dresů přispět na tento projekt. V závěru slavnostního zahájení dostal slovo zástupce Agentury Dobrý den z Pelhřimova, aby uvedl a zahájil pokus o rekord a jeho zápis do Knihy rekordů v kategorii „současné zvonění na cyklozvonky po dobu jedné minuty“. Všichni hosté a účastníci cyklozvonky při prezentaci obdrželi a v okamžiku zahájení pokusu jich bylo na řídítkách kol a v dlaních 879. Tímto počtem byl překonán rekord z roku 2010, kdy v Praze na Císařské louce současně zvonilo na cyklozvonky 387 lidí.

Po vyhlášení rekordu se dlouhý peloton vydal na čtyřiceti kilometrovou trasu spojující všech devět obcí Mikroregionu Malá Haná. Mezi prvními se do zámeckého parku navrátil i pan Pavel Žilka z Bezděčí u Trnávky a se slovy „mám dva losy, většinou nevyhrávám a nebudu tři a půl hodiny čekat na losování“ a odjel domů. Bohudík se mu tato prognóza nevyplnila a stal se šťastným výhercem 1. ceny – krásného horského kola. Škoda jen, že si tuto první cenu osobně nepřevzal na místě samém a že se nepodařilo moderátorovi s ním navázat ani telefonní kontakt. Losování tomboly se ujala, v sobotu ještě stále úřadující, Miss Jiřinka 2015 Yvonne Volgemutová.

Před vlastním losováním tomboly předala starostka Kateřina Gerbrichová Josefu Zimovčákovi finanční dar města ve výši 10 000 Kč pro nadační fond „Na kole dětem“. V následné půlhodině našlo své majitele 120 hodnotných a zajímavých cen připravené tomboly. V průběhu dne měli možnost si návštěvníci zámeckého parku prohlédnout restaurovaná vozidla Jaroslava Bárty z Velkých Opatovic, vojenskou techniku Vojenského klubu Letovice, hasičskou techniku SDH Velké Opatovice, zaposlouchat se do „řízné“ dechovky Šohaji, nestárnoucích hitů skupiny Olympic v podání Rosomák Olympic Revival a dosyta se zasmát vtipům a historkám lidového vypravěče Jožky Černého. Večerní program s taneční zábavou pokračoval po 20. hodině vystoupením skupiny HerrGott Rock. Účastníci cyklovýletu měli možnost navštívit i Mezinárodní výstavu jiřin, která měla svou expozici v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích.

Mediálním partnerem akce bylo Rádio Haná, poděkování patří všem sponzorům (Mikroregion Malá Haná a obce mikroregionu, P-D Refractories CZ a.s., GERBRICH s.r.o., STAVKOM spol. s r.o., Vodárenská akciová společnost, SUEZ Využití zdrojů, VOS zemědělců a.s., Zlatnictví OPAL, Kabelová televize s.r.o. Česká Třebová,  Atec consult s.r.o., Reality Minářová, Petrů Sport, SDH Velké Opatovice a košíkářství František Kresl)  za jejich finanční a materiální dary, díky kterým jsme mohli účastníkům připravit bohatou tombolu. Dále patří díky moderátorům Vláďovi Rusovi a Lukáši Kobzovi, tajemníkovi úřadu Břetislavovi Strnadovi za jeho aktivní přístup a celkovou organizaci, administrativním a technickým pracovníkům Města Velké Opatovice, členům SDH Velké Opatovice za jejich technickou a organizační pomoc a Ing. Martinu Cikánkovi za akční správu webových stránek www.okolomalehane.cz.

Věřím, že tato akce se již v našem mikroregionu Malá Haná stala takovou stálicí, která i do budoucna bude lákat mnoho účastníků a příznivců cyklosportu, kde mohou svou účastí přispět ke spolupráci obcí v našem mikroregionu a každý rok si užít krásný cyklovýlet po naší malebné krajině Malé Hané.

Ing. Kateřina Gerbrichová
starostka města
 

Krátkou videoreportáž  "Velké Opatovice přivítaly stovky cyklistů"  naleznete  ZDE . . .

Počty účastníků z některých měst a obcí:

Velké Opatovice

234

Cetkovice

61

Borotín  

35

Šebetov

27

Světlá

26

Vanovice

21

Úsobrno

17

Malá Roudka

15

Uhřice

12

Brno

67

Boskovice

49

Jevíčko

26

Praha

15

USA, San Fracisco

1

Obrázky a fotografie

cyklovylet karta A5 1 11 13
15 17 19 21
23 25 20170826_104321 3
5 9 27 29
33 35 37

Soubory ke stažení

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí