Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

XV. Olympiáda dětí a mládeže 1. ročníků základních škol

Tradiční ODM 1. ročníků se ve Velkých Opatovicích uskutečnila 22. 5. 2013 a byla věnována gymnastce Věře Černé, mistryni světa na kladině. Všichni závodníci podávali skvělé výkony. XV. ODM 1. ročníků se zúčastnilo 215 mladých sportovců z 23 základních škol Blanenska a Svitavska. Tradičně jsme ve Velkých Opatovicích přivítali také prvňáčky ze ZŠ Praha 4 - Podolí, Nedvědovo náměstí. Soutěžilo se ve 4 dílčích disciplínách - v běhu na 50 m, v běhu na 400 m, ve skoku dalekém z místa a v hodu kriketovým míčkem v kategoriích chlapci a dívky. Prvních šest míst v každé disciplíně i kategorii bylo bodově ohodnoceno. Závodníci, kteří absolvovali všechny uvedené disciplíny, byli zařazeni do atletického čtyřboje. Na základě součtu bodů všech závodníků každé školy bylo provedeno celkové hodnocení škol. V celkovém hodnocení škol se na 1. místě umístila ZŠ Blansko -  Dvorská, na 2. místě ZŠ -  Svitávka, na 3. místě ZŠ Blansko – Erbenova. Naše základní škola se umístila na pěkném 8. místě. Sportovní zápolení bylo zpestřeno "Pohádkovým lesem". Děti se tu setkaly s pohádkovými postavičkami, s jejichž pomocí plnily různé úkoly. Doprovodnou soutěží ODM byla také výtvarná soutěž. Blahopřejeme úspěšným sportovcům a všem soutěžícím děkujeme za jejich účast. Naše poděkování patří také mnoha sponzorům, jejichž zásluhou jsme mohli soutěžící odměnit hodnotnými cenami. Výsledkovou listinu najdete na www.zsvelkeopatovice.cz.