Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

XVII. olympiáda žáků 1. ročníků

V pořadí již XVII. ODM 1. ročníků se ve Velkých Opatovicích uskutečnila 20. 5. 2015.   ODM 1. ročníků se zúčastnilo 227 mladých sportovců z 26 základních škol Blanenska, Svitavska, Prostějovska. I přes nepřízeň počasí všichni závodníci podávali skvělé výkony. Tradičně jsme ve Velkých Opatovicích přivítali prvňáčky ze ZŠ Praha 4 - Podolí, Nedvědova nám. Soutěžilo se ve 4 dílčích disciplínách - v běhu na 50 m, v běhu na 400 m, ve skoku dalekém z místa a v hodu kriketovým míčkem v kategoriích chlapci a dívky. Prvních šest míst v každé disciplíně i kategorii bylo bodově ohodnoceno. Závodníci, kteří absolvovali všechny uvedené disciplíny, byli zařazeni do atletického čtyřboje.

Na základě součtu bodů všech závodníků každé školy bylo provedeno celkové hodnocení škol. V celkovém hodnocení škol se na 1. místě umístila ZŠ Lipůvka, na 2. místě ZŠ Jevíčko, na 3. místě ZŠ Rájec Jestřebí. Naše základní škola se umístila na 10. místě.

Sportovní zápolení bylo zpestřeno "Pohádkovým lesem". Děti se tu setkaly s pohádkovými postavičkami, s jejichž pomocí plnily různé úkoly. Doprovodnou soutěží ODM byla také výtvarná soutěž. Poděkování patří také mnoha sponzorům, jejichž zásluhou jsme mohli soutěžící odměnit hodnotnými cenami. Výsledkovou listinu najdete na www.zsvelkeopatovice.cz.